Bohaterowie

James Potter- ur. 27 marca 1960r. Wysoki i szczupły brunet z wiecznie rozczochranymi włosami. Posiadacz orzechowych oczu i wielkiego talentu w grze Quidditch. Od roku 1971 uczeń szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Gra w Quidditcha, w drużycie Gryffindoru na pozycji szukającego. W przyszłości chciałby grać w ukochaną grę, bądź być aurorem. Zakochany w Lily Evans, która z czasem też będzie w nim zakochana. Syn Dorei Parkes i Charlusa Pottera. Mieszka w Dolinie Siedmiu Wiedźm (Irlandia). Uczy się w Hogwarcie. Uwielbia lekcje z profesor McGonagall (transmutację). Jest najlepszy z Obrony Przed Czarną Magią, ale szczerze nienawidzi tego przedmiotu. Huncwot, toteż  jest zabawny, śmieszny, przystojny i przyjaźni się z Syriuszem, Remusem i Peterem (do czasu), oraz z Dorcas, Katheriną, Jane, Jack'iem i Williamem. Animag. Zamienia się w jelenia.

Lily Evans- ur. 30 stycznia 1960r. Obecnie już średniego wzrostu, szczupła dziewczyna o rudych włosach i zielonych oczach.  Od 1971 uczennica Hogwartu. W przyszłości chciałaby pracować w Ministerstwie Magii, bądź szpitalu magicznym, gdzie ważyłaby skomplikowane eliksiry. Zakochana w Jamesie Potterze. Córka Marii i Marka Evansa (biologiczny ojciec- Thomas Black). Ma starszą siostrę Petunię Dursley i szwagra Vernona Dursley. Od kilku miesięcy mieszkanka Doliny Siedmiu Wiedźm (Irlandia). Uwielbia Eliksiry prowadzone przez profesora Slughorna. Jest z nich najlepsza. Lubi też Zaklęcia i Zielarstwo. Dziewczyna jest zdolna. Dobrze się uczy, chociaż nie poświęca każdej wolnej chwili na naukę. Lubi czytać kryminały i niektóre romansidła należące do Jane Elliot. Przyjaźni się z Huncwotami, Dorcas, Katheriną i Jane, oraz Doreą Parkes.

Syriusz Black- ur. 16 maja 1960r. Wysoki, szczupły brunet z przydługimi włosami, które zawsze ułożone ma perfekcyjnie. Posiadacz czarnych oczu, kolekcji Playboy'ów i magazynów o motocyklach pod łóżkiem, oraz atrakcyjnej dziewczyny, która ma na imię Dorcas. Uczeń Hogwartu od 1971 roku. Gra na pozycji ścigającego. W przyszłości chciałby ścigać się na wyścigach mioteł, bądź być aurorem. Zakochany w Dorcas Meadows. Syn Walburgi Black, oraz Oriona Blacka. Ma młodszego brata Regulusa. Nienawidzi swojej rodziny, tak jak jego rodzina nienawidzi jego, a nawet bardziej. Od 15 roku życia mieszka u Jamesa w Dolinie Siedmiu Wiedźm. Od wakacji 1977 u Dorcas niedaleko Highley. Kocha transmutację i zaklęcia. Przez większą, żeńską część Hogwartu uważany za cynicznego, pozbawionego uczuć drania. Będąc w związku z Dorcas Meadows udowadnia, że tak nie jest. Chłopak również dobrze się uczy, chociaż do 'lektur' zagląda rzadko. Huncwot. Przyjaźni się z Jamesem, Remusem, Peterem (do czasu), Lily, Dorcas, Katheriną, Jane. Animag. Zmienia się w psa.

Dorcas Meadows (Elizabeth Pronton)- ur. 4 maja 1960r. Średniego wzrostu brunetka z długimi, prostymi włosami i niebieskimi oczyma. Obecnie w związku z niejakim Syriuszem Be. Uczennica Hogwartu od 1971. Córka Elizabeth i Edwarda Meadowsów. Od około 5 roku życia wychowywała ją Julie Pronton, która w lutym 1977 umarła. Nie lubi swojej babci, facetów z Francji i żab. Mieszka niedaleko Highley w domu, który jest położony z dala od miasteczka- za większym lasem. Uwielbia zaklęcia. W przyszłości będzie pracowała w MM. Dziewczyna jest typem kobiety, która potrafi sama sobie radzić w życiu. Przez kilka lat musiała być ze swoimi problemami sama. W okresie IV i V roku nauki w Hogwarcie buntuje się wszystkiemu i wszystkim. Okres ten mija i od VI roku jest już spokojna. Przyjaźni się z Huncwotami, Jane, Lily i Katheriną.

Remus Lupin-ur. 1 grudnia 1960. Wysoki blondyn z miodowymi oczach i kolekcją blizn na ciele. Wilkołak. Obecnie w związku z książką od transmutacji. Syn nieznanych nikomu z imienia państwa Lupin, którzy mieszkają w Kamiennej Równinie niedaleko Liverpool'u. Lubi szkołę, a szkoła lubi jego. I makaron. W przyszłości będzie pracował, ale nie wiadomo gdzie.  Różni się od swoich najlepszych przyjaciół bardzo. Nie podejmuje ryzyka pochopnie. Woli wszystko zaplanować, przemyśleć. Jest 'mózgiem bezpieczeństwa' każdego zaplanowanego kawału. Przyjaźni się z Jamesem, Syriuszem, Peterem do czasu, Dorcas, Katheriną, Lily, Jane, Janet i Williamem.

Katherina Parkes- ur. 28 października 1960r. Średniego wzrostu dziewczyna o brązowych oczach i jasnobrązowych (wpadających w blond) włosach, które na VII roku staną się kręcone. Obecnie pracuje na rzecz grupy Fatalne Jędze. Uczennica Hogwartu od '71 roku. Córka Karoline i Roberta Parkes'ów zamieszkałych w Garbatym Wzgórzu (wieś niedaleko Manchesteru). Lubi Zielarstwo. W przyszłości będzie badała właściwości różnych roślin. Jej pasją jest również fotografia. Jedynaczka. Od kilku lat na trzecim miejscu osób ważnych w sercu jej matki- jak sama uważa. Na pierwszym jest oczywiście mąż Karoline, a na drugim przygarnięta 'sierota', czyli przystojny William- rówieśnik Katy- który przewrócił jej relacje z rodzicami o 180 stopni. Od sierpnia 1977r buntuje się. Zaczyna imprezować, pić, ćpać, palić etc. Przyjaźni się z Huncwotami, Jane, Dorcas i Lily, oraz z Samem.

Peter Pettegrew- ur. 11 sierpnia 1960r. Niższy od reszty Huncwotów o parę cm. Blondynek o kocich oczach. Obecnie w związku ze słodyczami i alkoholem. Od 6 roku w Hogwarcie (uczeń od '71r.) z powodu odrzucenia ze strony Jane Elliot (nieświadomie), znajduje pocieszenie w słodyczach i Kremowym Piwie. Syn nieznanych z imienia państwa Pettegrew'ów. Mieszka w Liverpool. Nie lubi szkoły z wzajemnością. Nie wiadomo kim będzie w przyszłości (oprócz tego, że będzie dawcą nasienia dla Ann Winsborn). Przyjaźni się z Huncwotami (do czasu). Animag. Zamienia się w szczura.

Jane Elliot- ur. 13 października 1960. Mająca niecałe 170cm ciemna blondynka o szarych oczach. Obecnie w związku z Jack'iem. CórkaHeydy i Jacoba Elliotów. Ma starszego o 3 lata brata, któremu na imię Matt. Mieszka w Canwey. Lubi Zielarstwo, Starożytne Runy, Opiekę nad Magicznymi Stworzeniami i Transmutację. Swoją przyszłą pracę wiąże z magicznymi stworzeniami. Mimo pozorów nie jest romantyczna. Lubi czytać romansidła. Delikatna, trochę zakompleksiona dziewczyna. Kolekcjonuje magiczne figurki słoni. Przyjaźni się z Huncwotami, Katheriną, Dorcas i Lily.

William Kartney- ur. 15 września 1959. Wysoki blondyn z jasno-szarymi, wpadającymi w odcień błękitu lub zieleni oczu. Do września 1977 uczeń niemieckiej szkoły dla czarodzieji- Magicstadt. Wychowywany jedynie przez matkę do1974r. Zmarła na skutek dziwnej choroby, która wdała się w płuca. Od1977 roku uczeń Hogwartu. Tiara przydzieliła go do Gryffindoru. Skrycie kocha się w Katherinie, ale ze względu na to, że nienawidzi go, ukrywa swe prawdziwe uczucia. Chłopak ma wiele pomysłów i ciekawe poczucie humoru. To sprawi, że Huncwoci (bez Petera) zaprzyjaźnią się z nim. Będzie pomagał Katherinie dojść do siebie. Dobry uczeń. Ma małe problemy z Eliksirami. Swoją przyszłość zwiąże z transmutacją z której jest rewelacyjny. Zaprzyjaźni się z Huncwotami (bez Petera), Dorcas, Jane, Lily, Katheriną, Jack'iem i Frankiem Longbottomem. Nie jest animagiem, ale na VII roku uczy się jak nim zostać.

Jessica Cay- ur. 7 lipca 1960. Średniego wzrostu blondynka z piwnymi oczyma. Otwarta na ludzi, wesoła i optymistycznie nastawiona do świata. Przyjaźni się z Katheriną, Jane, Lily i Dorcas praktycznie od VII roku. Dobra uczennica. W przyszłości będzie podejmować wiele kursów, bo nie jest zdecydowana co chce robić w życiu. Interesuje się głównie modą. Artystka- bardzo dobrze maluje.

W opowiadaniu występują również:
* Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore.
* Nauczyciele uczący w Hogwarcie.
* Woźny Filch.
* Kotka woźnego Filcha, pani Norris.
* Jack Johnson, narzeczony Jane.
* Frank Longbottom, chłopak Alicji.
* Alicja Stewart, dziewczyna Franka.
* Ann Winsborn.
* Fanki Pottera i Blacka.
* Dorea Parkes.
* Charlus Potter.
* Elizabeth Meadows (z domu Pronton).
* Stephanie Pronton.
* Severus Snape.
* Rodzina bliższa i dalsza bohaterów opowiadania.
* Inni uczniowie Hogwartu (i innych szkół magii).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz